D’Arenberg The High Trellis Cabernet Sauvignon McLaren Vale 2012

Bardzo ciemne wino z czarnym środkiem i rubinowym brzegiem. W aromacie czysty owoc – wyraźna jagoda, jeżyna z czerwoną porzeczką w tle. Po chwili ujawniają się dalsze zapachy – przyprawy, tost i trufle.

D’Arenberg The High Trellis Cabernet Sauvignon to wino o pełnym ciele, bardzo bogate w smaku z dużą ilością krągłych, dojrzałych tanin. Porzeczkowa kwasowość z dużym udziałem jeżyny. W tle przyprawy z pieprzem na czele. Wino jest złożone o wyraźnej strukturze, lekko ziemistym posmaku i długim przyprawowym finiszu.

Nie jest to najwyższa półka tego, co d’Arenberg oferuje, ale jest to wino dobrze zrobione i świetnie zbalansowane, które nada się do codziennych posiłków. Jest to też zupełnie inny styl CS od tego tradycyjnego z Bordeaux. Cabernety z Australii są delikatniejsze, mają subtelniejsze taniny i są bardziej owocowe, wciąż jednak prezentując piękno szczepu, z którego zostały zrobione. To wino może być świetnym odpowiednikiem dla tych z Was, którzy nie mają cierpliwości lub funduszy na dobre bordoskie CS.

 

Wino – d’Arenberg The High Trellis Cabernet Sauvignon
Kraj – Australia
Region – South Australia
Apelacja – McLaren Vale
Rocznik – 2012
Szczepy – cabernet sauvignon
Producent – d’Arenberg
Styl i typ wina – spokojne; wytrawne, czerwone
Alkohol – 14,3%
Beczka – stary amerykański dąb przez ok 20 miesięcy
Temperatura serwowania – 16-18°C Piwniczka – tak
Przedział cenowy – 20$ (ok 60 pln)
Data degustacji – marzec 2015, McLaren Vale, Australia