Dog Ridge All-Rounder Grenache McLaren Vale 2012

W krykiecie ‘All-Rounder’ oznacza wszechstronnego zawodnika, który potrafi grać na każdej pozycji – jest doskonały zarówno jako rzucający, jak i odbijający. Najczęściej all-rounderzy są najcenniejszymi zawodnikami drużyny. Dla DogRidge to grenache jest typem ‘all-roundera’, gdyż w McLaren Vale produkuje się z niego najróżniejsze style wina – od wytrawnych różowych, przez wszelkie rodzaje win czerwonych aż po słodkie, wzmocnione wina.

All-Rounder Grenache 2012 ma półprzezroczysty czerwony kolor. Jedno pochylenie się nad kieliszkiem wystarczy, aby zaczarować zmysł węchu: wino mocno pachnie jagodami, wiśniami, porzeczkami, jeżynami i suszonymi czerwonymi rodzynkami, a w tle przebijają się przyprawy.

W ustach jest przyjemne, wytrawne, pełne, bardzo dobrze zbalansowane. Kwasowość jest wysoka, ale ukryta pod owocem i nie kaleczy podniebienia. Pomimo, że na etykiecie widnieje informacja o 15% vol alkoholu, to w ustach nie jest on wyczuwalny – dobrze zrobione wino! Na podniebieniu wyczuć można czerwoną porzeczkę, wiśnię i jeżynę wzbogacone przyjemnymi przyprawami. Finisz dość dlugi z przyjemnym wiśniowym posmakiem i odrobiną dojrzałych tanin.

AllRounder2012_DogRidge_WineLady
Wino – All-Rounder Grenache 2012
Kraj – Australia
Region – McLaren Vale, South Australia
Apelacja – McLaren Vale – McLaren Flat
Rocznik – 2012
Szczepy – grenache
Producent – DogRidge
Winiarz – D. Wright, F. Howard
Winnice – McLaren Flat
Styl i typ wina – spokojne; czerwone wytrawne
Alkohol – 15%
Temperatura serwowania – 18°C
Piwniczka – tak
Przedział cenowy – 25$
Data degustacji – marzec 2015, Australia, McLaren Vale