Miss Eugenie Extra Brut Methode Traditionelle NV (2014)

Już sam widok wina w kieliszku intryguje i zachęca do degustacji – lekko się pieni, bąbelki są delikatne i idealnie krągłe, a samo wino ma bladą, morelową barwę.

Zapach jest po prostu boski! Złożone aromaty owoców, kwiatów i ziół przenikają się tworząc niesamowite wrażenia zapachowe. Miss Eugenie pachnie liczi, bananem, marakują i skórką czerwonego grejpfruta. Oprócz tego w aromacie znajdziecie: honeysucle, truskawki, zioła i bardzo subtelną nutę białego pieprzu. Usta są przyjemnie wytrawne, bardzo puszyste i świetnie zbalansowane. Czuć odrobinę cukru resztkowego.

Wino nie jest długie, ma posmak jabłka i ananasa z gorzkim posmakiem limonki na finiszu. Świetne na aperitif!

WineLady_MisEugenie2

Jerome Choblet jest jednym z najbardziej niesamowitych winiarzy z Doliny Loary, jakich dotąd poznałam. Jego wina są różnorodne, smakują wyśmienicie, a etykiety zapierają dech w piersiach. Zresztą w ogóle uważam go za genialnego marketingowca i z wielkim zainteresowaniem słucham o zarówno jego winach, jak i o pomysłach na kolejne.

Butelkę Miss Eugenie dostałam od niego w prezencie, abym miała okazję spróbować jego nowego dzieła. Niestety dla mnie (a stety dla niego) sprzedał całe zapasy i nie jestem w stanie kupić skrzynki tego niesamowitego wina. O Jerome i jego Domaine des Herbauges napiszę więcej już niedługo.

WineLady_MisEugenie1

Wino – Miss Eugenie Extra Brut Methode Traditionelle
Kraj – Francja
Region – Dolina Loary
Apelacja – Pays du Val de Loire, Methode Traditionnelle
Rocznik – NV (2014)
Szczepy – grolleau gris
Producent – Domaine des Herbauges
Winiarz – Jerome Choblet
Styl i typ wina – musujące; wytrawne – extra brut
Alkohol – 12,5%
Temperatura serwowania – 8-10°C
Piwniczka – do picia w ciągu pół roku Przedział cenowy – 15 Euro
Dodatkowe informacje – metoda tradycyjna; extra brut
Data degustacji – luty 2015