O mnie

Jestem pasjonatką wina, zakochaną w swoim życiu i wszystkim, co jest związane z winem.

Inspiruję ludzi zainteresowanych tym szlachetnym trunkiem do głębszego poznania wina i delektowania się nim jako całością, a nie tylko produktem podlegającym ocenie.

Propaguję kulturę picia wina, jednocześnie dzielę się swoimi wrażeniami z podróży po świecie wina, a także zachęcam do podążania za swoją pasją, gdyż wierzę, że można ją skutecznie zamienić w piękną codzienność; jestem tego żywym przykładem ;)

 

WineLadyEC2a

Dla kogo jest ta strona?

Dla osób, które o winie ‘coś’ wiedzą, które się nim interesują, a chciałyby pogłębić wiedzę, wymienić poglądy lub poznać mój punkt widzenia na różne sprawy związane z winem.

Dla kobiet i mężczyzn, którzy marzą o eno-podróżach, a chwilowo nie mają takiej możliwości; dzięki mnie mogą znaleźć się w połowie drogi do spełnienia swoich marzeń.

I oczywiście strona ta jest przeznaczona tylko dla osób pełnoletnich.

 

Co znajdziecie na Wine-Lady.pl?

Przede wszystkim inspirację do głębszego poznawania wina i dowody na to, że można żyć swoją pasją. Fascynuje mnie wszystko, co jest pośrednio lub bezpośrednio związane z winem i tą fascynacją z chęcią się z Wami dzielę.

Piszę o winach, o moich podróżach po regionach winiarskich świata, przedstawiam ludzi z branży i ciekawe miejsca związane z winem, pokazuję kulisy życia wśród winiarzy i producentów wina, a także zdradzam tajniki prowadzenia winnic, produkcji wina i od czasu do czasu uchylam kotarę mojego prywatnego życia wśród winnic w Bordeaux. Recenzuję książki o winie, filmy o tej samej tematyce, zachęcam też do zabaw z winem w serii ‘Blend Your Mind with Wine Lady’; i wiele, wiele (w)innych ;)

Dodatkowo zapraszam do odwiedzania mojej anglojęzycznej strony, www.wine-lady.com, która pozwoli na jeszcze głębsze poznanie świata win, który mnie otacza.

 

Skąd czerpię wiedzę?

Przede wszystkim podróżuję i uczę się bezpośrednio od wspaniałych ludzi: winiarzy, producentów, właścicieli winnych posiadłości, pracowników winiarni, których spotykam na swojej drodze każdego dnia. Bardzo dużo czytam ;)

Posiadam certyfikat renomowanej międzynarodowej organizacji Wine and Spirit Education Trust na poziomie 3 zaawansowanym, powoli przygotowuję się do podjęcia nauki na poziomie 4 WSET – Diploma in Wines and Spirits.

Lev3_W&S(col)[1]web

 

 

 

 

Dlaczego Wine Lady?

A dlaczego nie? ;)

Jestem kobietą, mam zasady i wartości, którymi się kieruję; nie dążę do celu za wszelką cenę, a alkohol jakim jest wino traktuję głębiej niż tylko jako narzędzie do upijania się czy wystawiania opinii i ocen.

Jestem ‘winną’ damą, pełną delikatności i kobiecości, a jednocześnie kobietą stanowczą, konsekwentną i silną w swej wrażliwości. Kobietą z pasją do wina.

 

Zawodowo…

Do tej pory zawodowo związana byłam z marketingiem, promocjami, reklamami i filmem, pracowałam dla małych i dużych firm, zdobyłam cenne doświadczenie w różnych branżach.

Po przeprowadzce do Francji postanowiłam zrobić sobie roczną przerwę w intensywnej dotąd karierze zawodowej i skupić się na spełnianiu marzeń; z perspektywy czasu uważam, że była to świetna decyzja.

Obecnie prowadzę własny biznes, jestem współwłaścicielem posiadłości w Bordeaux niedaleko Saint Emilion; zarządzam budową winiarni i powstawaniem winnicy w Bordeaux, a także kieruję winnicą i produkcją wina w cudownym Maury w Roussillon. Prowadzę również szkolenia i zabawy z winem, a także zajmuję się doradztwem z zakresu marketingu, pisarstwa i prowadzenia biznesu.

Wciąż jednak spędzam czas z ludźmi ze świata wina, podróżuję po regionach winiarskich, zdobywam doświadczenie z szeroko rozumianej branży winiarskiej; nadal się kształcę, a w wolnych chwilach degustuję wino ;)

 

… a prywatnie

Jestem szczęśliwą kobietą, mającą plany, marzenia i wspaniałego partnera, który mnie inspiruje i czuwa, abym robiła postępy w odkrywaniu winnego świata.

Mieszkam w kilkusetletnim domu otoczonym winnicami, co daje mi mnóstwo możliwości i tematów do pisania o winie.

Uwielbiam odkrywać tajemnice, jakie kryją w sobie wina. Uwielbiam poddawać się szaleństwu zmysłów pochylonych nad kieliszkiem. Wino stało się moją pasją, a pasja – życiem codziennym. I to jest piękne.

 

Zapraszam Was, drodzy Czytelnicy

Do wspólnej przygody i inspirowania się wszystkim, co znajdziecie na Wine-Lady.pl. Zapraszam do czytania moich artykułów, zapraszam do dyskusji, komentowania i dzielenia się Waszymi spostrzeżeniami; i gorąco zachęcam do wiary w to, że każdy z Was może żyć swoimi marzeniami i z pasją. Wystarczy tylko chcieć i zacząć działać.

Wino powstało po to, aby się nim cieszyć, a nie w kółko oceniać i wydawć opinie lub stawiać mu gwiazdki. Wino jest naprawdę czymś więcej niż tylko cieczą w kieliszku i jestem pewna, że się o tym przekonacie, jeśli zostaniecie ze mną na dłużej.

Zapraszam również do śledzenia mnie w mediach społecznościowych, gdzie na co dzień publikuję wiele inspirujących treści i zdjęć związanych z winem: facebook, twitter, pinterest, google+, bloglovin.

 

Na koniec

Chciałabym dodać, że żaden z moich wpisów nie jest sponsorowany, a ja nie czerpię majątkowych korzyści z publikowanych na Wine-Lady.pl treści. Piszę o winach, które mniej lub bardziej mnie urzekły i które subiektywnie uznałam za warte zapamiętania oraz o miejscach, które według mnie warto odwiedzić.

Nie znajdziecie tu negatywnych i obelżywych opinii – każdy z nas ma swój własny gust i prawo do lubienia bądź nielubienia danego wina (to po pierwsze), a poza tym produkcja jednej butelki wymaga niemałego wysiłku wielu zaangażowanych w ten proces osób (to po drugie) i choćby milczeniem na temat ich błędów chcę oddać im szacunek, na jaki zasługują.

Ten blog jest moją przygodą, jest wynikiem pasji i wielkiej miłości do wina. I wierzę, że Wine Lady już taka pozostanie – wolna, nieskażona; moja własna.

Życzę niesamowitych wrażeń z degustacji!

Ela
– Wine Lady –

 

PS Alkohol spożywany w dużych ilościach szkodzi zdrowiu; pamiętajcie, aby podchodzić do niego z rozwagą.

 

WineLadyEC1a