Pinot Noir by Jeff Carrel 2013

Pinot Noir Jeffa Carrela jest ciekawe i inne niż typowe pinoty. Bez wątpienia można powiedzieć „jaki winiarz takie wino” – zakręcone, inne, oryginalne, zdecydowanie wyróżniające się i zapisujące się w pamięci. Niesamowite wino!

Wino o barwie ciemnoczerwonej z pięknymi, błyszczącymi czerwonymi refleksami. Było półprzezroczyste i sam wygląd już wskazywał na lekkie i świeże wino. Aromat bardzo lekki, nad kieliszkiem unosiły się delikatne zapachy wiśni i czarnej porzeczki wspierane przez słodkie przyprawy (cynamon), różowy imbir i biały pieprz. Całość dopełniała nuta… pomarańczowego ponchu, którą w takim winie odkryłam po raz pierwszy, a która uczyniła je wyjątkowym i dzięki temu wyróżniło się ono na tle pozostałych PN, które dotąd piłam.

WineLady_PinotNoirJeffCarrel2

Podniebienie zdobi wiśnia z odrobiną nieco słodszej czereśni i jagody. Struktura jedwabista, wino jest delikatne i bardzo przyjemnie się je pije. Nie jest szczególnie długie, ale finisz jest niesamowicie jedwabisty ze słodką czereśnią i białym pieprzem.

WineLady_PinotNoirJeffCarrel1

Wino – Pinot Noir by Jeff Carrel
Kraj – Francja
Region – Langwedocja-Roussillon
Apelacja – Pays d’Oc (Narbonne)
Rocznik – 2013
Szczepy – pinot noir
Producent – Jeff Carrel
Winiarz – Jeff Carrel
Styl i typ wina – spokojne; wytrawne czerwone
Alkohol – 12,5% Temperatura serwowania – 16°C
Piwniczka – tak, ale teraz smakuje wyśmienicie!
Data degustacji – luty 2015

 • Daderma

  Wine-Lady – fajnie przedstawiłaś tego Pinot- Noira, aż Ci dałem wiarę ;-).
  Rzeknij jeszcze gdzie go nabyć :-)

  pozdrawiam
  Darek

  • Wine Lady

   Witaj Darku, dziękuję za komentarz! Wino jest naprawdę niesamowite, ale niestety niedostępne w Polsce, a przynajmniej nie znalazłam żadnych źródeł. Na pewno wino jest (było) dostępne w Anglii- British Airways Wine Club i w Sunday Times Wine Club, ja je kupiłam we Francji, gdzie oczywiście też można je nabyć.
   Pozdrawiam serdecznie,
   Wine Lady