Archiwa kategorii: Z Winem w Tle

Proverbs for wine lovers

Uwielbiam bawić się słowem, uwielbiam przekręcać popularne zwroty tak samo mocno, jak uwielbiam odkręcać wino (jeśli trafi mi się takie bez korka). Z tego uwielbienia powstał nie-winny post, który jest małą odskocznią od codziennej, czasem zbyt poważnej, pracy.

Better the wine you know than the one you don’t,  Don’t put all your wines in one cellar;  Good things come to those who wine, czy  Keep your friends close and your wine closer ;)
A jakie przysłowia Wy przekręcacie najczęściej? :)

czytaj cały post TUTAJ

III edycja Noe Festiwal 2016

III Noe Festiwal odbędzie się w centrum Katowic, w Kinoteatrze Rialto w dniu 4.06.2016. Tegorocznym tematem festiwalu i gościem honorowym są Węgry.

Odwiedź wystawców, poczęstuj się dobrym winem, spytaj fachowców, poznaj wina z całego świata. Dowiedz się jak wino degustować, łączyć z jedzeniem, jak mieć z niego więcej radości, weź udział w zabawie.

W 2015 roku specjalnie dla Noe Festiwalu przygotowałam artykuł (cały artykuł dostępny tutaj: 24 godziny z zycia winiarza, Bordeaux – Francja 2015).

W tym roku Wine Lady bierze udział jako partner medialny festiwalu.

Zapraszam serdecznie do zapoznania sie z informacjami o III edycji Noe Festiwalu na stronie festiwalu:

Wine Lady Noe Festiwal

III edycja Noe Festiwal 2016 – Wine Lady jako partner medialny festiwalu

 

En Primeur 2015 – Bordeaux 4-8.04.2016

Będę z Wami szczera – nie byłam nadto podekscytowana na myśl o zbliżającym się tygodniu En Primeurs 2015, który odbył się w Bordeaux na początku kwietnia. Jestem ostatnio tak zabiegana, że nie mam czasu na takie ekscytacje ;) ALE! już jestem po – zadowolona, zmęczona i wcale nie znudzona winami z Bordeaux. A rocznik 2015? Bardzo różny – lepszy, gorszy, pełniejszy, lżejszy, bardziej owocowy lub bardziej taniczny, zależy od sub regionu, bo różnice są naprawdę duże. Saint Julien, jako cały subregion, jest bezkonkurencyjny…

READ MORE (EN)

Wine Lady - long distance relationship with wine

Związki na odległość, wieczorne rozmyślania nad kieliszkiem

Związki na odległość w dzisiejszym świecie są niemalże codziennością. Współczesna technologia całkowicie zmieniła postrzeganie miłości na odległość, a tyranię fizycznego dystansu między dwiema osobami można złagodzić rozmową video przez internet, wysłaniem smsa lub emalia, czy też rozmową telefoniczną. Odległość boli nadal, ale jest ‘do przeskoczenia’. Czytaj dalej